Katowice: Na Osiedlu Tysiąclecia pojawi się dziewięć wieżowców mieszkalnych

0
42

Przy ul. Zawiszy Czarnego zostaną wybudowane bloki mieszkalne przez firmę Epione. Stanie się tak pomimo sprzeciwu mieszkańców wobec nowej inwestycji.

Na Osiedlu Tysiąclecia pojawi się dziewięć nowych budynków, od pięciu do siedemnastu kondygnacji. Mają zaoferować 680 nowych mieszkań oraz 1100 miejsc parkingowych, w tym 800 w garażach podziemnych. Nowa inwestycja spotyka się z niezadowoleniem mieszkańców dzielnicy. Obawiają się jeszcze większego ruchu samochodowego i problemów z parkowaniem, a także wpływu na środowisko. Zaskarżyli decyzję prezydenta Katowic, która mówi, że nie ma potrzeby badać wpływu nowej budowy na środowisko. Sprawa trafiła do prezydenta Żor, który wydał identyczną decyzję. Następnym krokiem będzie zaskarżenie decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Inwestor nie zamierza zmniejszać planów – teren pod budowę znajduje się w rękach prywatnych, a plan zagospodarowania przestrzennego nie ogranicza budowy. W każdej chwili inwestor może złożyć wniosek pozwolenia na budowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here