Czy założenie stacji kontroli pojazdów to dobry pomysł?

0
16

Każde auto powinno przechodzić przegląd na stacji kontroli pojazdów co roku. Stąd jest to doskonały pomysł na biznes – liczba interesantów będzie tylko rosła. Możesz ją prowadzić osobno, lub jako dodatkową usługę przy myjni lub stacji paliw. Zobacz, czy takie rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie!

Wyposażenie stacji kontroli pojazdów – z czym to się wiąże?

Jeśli planujesz budowę stacji kontroli pojazdów, będziesz musiał zakupić specjalną linię diagnostyczną z podnośnikami. Listę wszystkich niezbędnych urządzeń znajdziesz na stronie Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Zatem gdzie kupić odpowiednie i profesjonalne wyposażenie stacji pojazdów? Warto znaleźć firmę, która by zarówno produkowała, jak i instalowała sprzęt w przyszłej stacji. Na pomoc idzie WSOP – firma zajmująca się kompleksowym wyposażeniem stacji kontroli pojazdów. Ona też udziela każdej niezbędnej pomocy, w przypadku gdy jesteś zainteresowany otworzeniem biznesu związanego z prowadzeniem przeglądów. Stacje kontroli pojazdów konkurują ze sobą na poziomie lokalizacji oraz atrakcyjności pod względem obsługi. Dobrze dostępna stacja, z łatwym wjazdem i odpowiednią wielkością placu do wymanewrowania przyciągną do Ciebie klientów. Jeśli nie będziesz miał poprawnie oznakowanej stacji w odpowiedniej lokalizacji, nawet najlepsze wyposażenie stacji diagnostycznej Ci nie pomoże.

Dlaczego warto inwestować w stację kontroli pojazdów?

Taka stacja to bardzo przyszłościowa inwestycja. Po pierwsze – przez cały rok masz stały napływ klientów. Przeglądy muszą być dokonywane co roku, a liczba samochodów w Polsce rośnie. Po drugie, klienci płacą od razu podczas wykonywania usługi, zazwyczaj gotówką. Dlatego masz zapewnioną płynność finansową. Po trzecie – nie musisz konkurować na poziomie ceny. Opłaty za przegląd są ustalane odgórnie, tak samo jak rodzaj stanowiska czy wyposażenie – wszystko ma określone wymagania. Dodatkową zaletą jest brak konieczności zatrudniania dużej liczby pracowników oraz brak odpadów – na stacji kontroli pojazdów dokonujesz wyłącznie przeglądu, nie musisz martwić się o naprawianie wykrytych usterek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here