Asystent sędziego doradzał organizatorowi urodzin Hitlera w Wodzisławiu Śląskim

0
25

Głośna sprawa sprzed roku jest nadal badana. Jakub K., który jest asystentem katowickiego sędziego, podejrzany jest o doradztwo przy organizacji urodzin Hitlera w lesie przy Wodzisławiu Śląskim.

Jakub K. miał udzielać porad prawnych organizatorowi urodzin Hitlera – Mateuszowi S. o pseudonimie Sitas, który był liderem zrzeszenia Duma i Nowoczesność. W styczniu 2018 r. dziennikarze TVN z Superwizjera odkryli huczne świętowanie 128. urodzin Hitlera przez członków stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Podpalali swastyki, palili zdjęcia europosłów, zbudowali ołtarzyk ku czci Hitlera.

Rzecznik katowickiego Sądu Apelacyjnego, Robert Kirejew, wyraził zaniepokojenie tą wiadomością. Według prawa, Jakub K. nie powinien był ani udzielać odpłatnych porad prawnych, ani wykonywać działać naruszających godność urzędnika sądu i prokuratury. W świetle tych nowych informacji, zebranie sędziów podjęło uchwałę, wskutek której prezes sądu ma obowiązek rozpocząć działania zmierzające ku rozwiązaniu umowy pracy z Jakubem K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here