Dlaczego warto zamieszkać w Gliwicach?

0
356

Szukasz mieszkania na Górnym Śląsku? Coraz więcej osób wybiera Gliwice. Dlaczego? To miasto na skraju aglomeracji, otoczone zielenią, z bogatą historią i studenckim klimatem. Poniżej znajdziesz najważniejsze naszym zdaniem zalety mieszkania w Gliwicach.

Nowe mieszkania. Gliwice w czołówce

To podstawowe kryterium wyboru miasta do zamieszkania na Śląsku. W Gliwicach rozwój infrastruktury mieszkaniowej realizowany jest intensywnie przez prywatnych inwestorów. Na terenie miasta powstało w ostatnim czasie kilka dużych osiedli o zróżnicowanym standardzie. Według zapowiedzi kolejne, nowe mieszkania powinny zostać wybudowane w ciągu najbliższych lat.

Tereny rekreacyjne

Badania pokazują, że zieleń w mieście realnie podnosi poziom szczęścia mieszkańców. Gliwice od lat uważane są za najbardziej zielone miasto aglomeracji śląskiej. To zasługa położenie geograficznego – na zachód od miasta rozciągają się lasy i pola, które prowadza aż po województwo opolskie. Poza tym dzięki znakomitemu wizjonerowi czasów międzywojnia – Karlowi Schabikowi, miasto posiada kilka pięknych parków. To wszystko daje niepowtarzalną atmosferę i tym bardziej dziwi, że niektóre działania władz miasta zmierzają do ograniczenia ilości zieleni w centrum Gliwic (słynny spór o wycięcie szpaleru prawie 130 lip przy ul. Mickiewicza).

Historia grodu nad Kłodnicą

Gliwice, jako jedne z niewielu miast w regionie posiadają średniowieczną starówkę. W dodatku uliczki starego miasta przeszły niedawno solidną modernizację, wyremontowana została także płyta Rynku, a na sąsiadujących uliczkach pojawiają się nowe knajpki, puby i restauracje. To dobrze współgra z atmosferą, która w mieście była już przed remontem, a zapewniana jest dzięki Politechnice Śląskiej. Studenci napędzają życie nocne miasta, nadają mu charakteru i tworzą pozytywny klimat.

Aktywni mieszkańcy

Zaangażowani w życie miasta mieszkańcy to element wyróżniający Gliwice na tle innych miast województwa śląskiego. Ich aktywność pozytywnie wpływa na samo miasto, które dzięki ich działaniom konsekwentnie się zmienia. Do najbardziej miastotwórczych należy Gliwicka Rada Rowerowa, Stowarzyszenie Gliwickie Drzewa czy OSOM Gliwice.

Przemyślany wybór to szansa na dobre mieszkanie

Wybierając mieszkanie na Górnym Śląsku warto przenalizować wiele czynników. Jeżeli jednak zależy nam na wysokim stopniu miastotwórczości, terenach rekreacyjnych i sporej dawce miejskiej energii, Gliwice należą do czołówki miast w województwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here