Google Stadia – mamy coraz więcej informacji!

0
38

Google ujawnia coraz więcej wiadomości na temat nowej usługi dla graczy – Google Stadia, która umożliwia granie w produkcje, których nie mamy fizycznie na dysku, za pomocą strumieniowania. Dzięki temu osoby, które nie mają najlepszego sprzętu, będą w stanie zagrać w najnowsze gry. Google Stadia jest też okazją na temat refleksji dotyczących postępu technologicznego.

Teraz tylko światłowód? 3S – Śląskie Sieci Światłowodowe to odpowiedź

Aby korzystać z nowej usługi Google, niezbędne będzie szybkie łącze internetowe. Najlepiej sprawdzi się oczywiście Internet światłowodowy, który może osiągać zawrotne prędkości. Nie jest on jeszcze popularny w całym kraju, jednak z miesiąca na miesiąc powiększają się tereny, na którym jest dostępny. Obecnie ceny usług światłowodowych są mniej więcej na poziomie tych standardowych.

Usługi w chmurze coraz popularniejsze

Korzystanie z plików i programów na zdalnym serwerze jest znacznie popularniejsze niż było kilka lat temu. Oprócz gier w chmurze, możemy korzystać z oprogramowania w ramach software as a service, a swoje dane firmowe lub domowe przechowywać na bardzo bezpiecznych serwerach data center.

Czym Google Stadia różni się od standardowego grania?

Strumieniowanie gier pozwoli na zagranie w dowolną produkcję zawartą w ofercie Google, nawet jeśli nasz sprzęt nie spełnia wymagań sprzętowych. Dzięki temu nie musimy wydawać tysięcy złotych co kilka lat na zbudowanie peceta odpowiedniego do uciągnięcia najnowszych gier. Na razie technologia jest nieco zawodna i ma dość spore opóźnienia, co jednak może się poprawić z czasem. Oferta Google Stadia na początek będzie dość szeroka, jednak to jedynie ułamek wszystkich gier dostępnych w tej chwili na komputery osobiste. Nie zagracie również w konsolowe tytuły ekskluzywne.

Wymagania sprzętowe

Dla uruchomienia Google Stadia niezbędne będzie urządzenie, na którym zadziała najnowsza wersja Chrome lub Chromecast oraz szybki Internet. Dla 60 klatek na sekundę i 4K niezbędne będzie łącze co najmniej 35 Mb/s, a dla 1080p 20 Mb/s. Dlatego warto zaopatrzyć się w porządny Internet – najlepiej światłowodowy. Czym wyższa prędkość, tym większa szansa na płynny obraz z zachowaniem wszystkich detali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here