Coraz chętniej wyjeżdżamy z Katowic pociągiem w ramach PKP Intercity

0
54

Okazuje się, że najczęściej wybieranym połączeniem oferowanych przez PKP Intercity jest trasa Kraków – Warszawa. PKP Intercity odnotowało prawdziwy rekord – 1,2 milionów pasażerów obsłużonych tylko w ramach tego połączenia w ciągu pół roku.

Równie dużą popularnością cieszą się połączenia kolejowe Gdańsk – Warszawa. Na podróż tą trasą w ramach PKP Intercity zdecydowało się prawie 900 tysięcy osób. Oczywiście od stycznia do czerwca.
Inne równie popularne relacje to Poznań – Białystok, Białystok – Warszawa, Poznań – Wrocław, Katowice – Wrocław, oraz  Poznań Trójmiasto.
Największy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z poprzednim rokiem odnotowano na trasie Warszawa – Wrocław. Okazuje się, że z usług PKP Intercity coraz chętnie korzystają również rodziny z dziećmi, zwłaszcza na trasie Warszawa – Wrocław, Trójmiasto – Warszawa i Kraków – Warszawa. O prawie 30 procent wzrosła również sprzedaż biletów dla seniorów, zwłaszcza na trasie Częstochowa – Warszawa, Trójmiasto – Warszawa oraz Bydgoszcz – Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here