Kontrowersyjna inwestycja w Katowicach – 1200 mieszkań czy las?

0
18

Murapol planuje zakup działki w Katowicach Ligocie. Ma tam powstać osiedle na 1200 mieszkań. Jednak mieszkańcy protestują – do budowy będzie niezbędna wycinka lasu i budowa nowej infrastruktury, podczas gdy ten rejon miasta jest przeciążony.

Inwestor zawarł umowę przedwstępną odnośnie zakupu 6,8 ha terenu w Katowice Ligota, przy ul. Śląskiej. Murapol ma czas do 30.11.2020 r. na uzyskanie pozwolenia na budowę obiektów, w których znajdzie się około 1200 lokalów. Obecnie trwa protest przeciwko inwestycji. Dotychczasowi mieszkańcy obawiają się problemów komunikacyjnych. Nie chcą też osiedla położonego blisko lasu, na terenach wypoczynkowych, w pobliżu tężni i lasu. Petycja jest skierowana do Prezydenta Miasta Katowice, Marcina Krupy, w celu wstrzymania budowy osiedla na tych terenach.

Mieszkańcy nie chcą zmiany charakteru niegdyś Zielonej Dzielnicy. Jednak Katowice są bardzo atrakcyjnym miejscem dla deweloperów. Jest to miasto dynamicznie rozwijające się, z dobrym klimatem dla przedsiębiorców. Prowadzi to do rozwoju rynku budowniczego zarówno biur, jak i mieszkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here