Łąki kwietne w Katowicach. Będą w sześciu miejscach

0
28

W Katowicach pojawią się miejskie łąki. Posiane zostaną w centrum miasta, w Ligocie, w Giszowcu oraz na osiedlach Tysiąclecia i Paderewskiego.

W tym roku około 20 tys. m kw. łąk zostanie posianych przez Zakład Zieleni Miejskiej. Pierwsza katowicka łąka została zasiana rok temu w sąsiedztwie rynku. Łąki są bardzo pożyteczne – poprawiają estetykę miasta, oczyszczają powietrze i glebę z zanieczyszczeń, kumulują wilgoć. Wzbogacają także miejski ekosystem oraz dają schronienie owadom, w tym pszczołom i innym zapylaczom. Łąki nie wymagają nawadniania i regularnego koszenia, co jest dodatkowym atutem.

Na nowych łąkach rosło będzie dużo różnorodnych gatunków. Są to między innymi: chabry, komosy, rumiany, goździki, maki, koniczyna biała i czerwona, kąkole. Na centralnej łące przy rynku pojawią się: szałwia, żmijowiec, koniczyna czerwona, chaber i krwiściąg.

Zakład Zieleni Miejskiej jest otwarty na propozycje mieszkańców, które miejsca kosić rzadziej. Jeśli w okolicy znajduje się naturalna łąka, można ją zachować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here