Ruszył proces odwoławczy skazanego za śmiertelne potrącenie dwóch nastolatek

0
19

W dniu dzisiejszym w Katowicach rozpoczęła się dzisiaj rozprawa odwoławcza w procesie Arkadiusza O., który w listopadzie 2017 roku potrącił na przejściu dla pieszych trzy osoby.

W pierwszej instancji sprawca wypadku został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sąd w Mikołowie orzekł nawiązki po 100 tys. zł dla każdego z rodziców potrąconych dziewcząt oraz 50 tys. zł dla poszkodowanego mężczyzny, zakazał również Arkadiuszowi O. prowadzenia pojazdów przez pięć lat.

Do tego wypadku doszło 20 listopada 2017 roku. Mężczyzna potrącił trzy osoby na drodze krajowej 44 w Mikołowie. Zginęła 14-letnia Lena i 13-letnia Wiktoria. 20-letni mężczyzna został ranny. Prokuratura i pełnomocnik rodziców dziewcząt chcieli przed sądem rejonowym trzech lat bezwzględnego więzienia dla oskarżonego. Wydając wyrok, sąd w Mikołowie wskazał, że mężczyzna nie był wcześniej karany, nie był również pijany gdy doszło do wypadku. Nie udało się jednak ustalić prędkości z jaką się poruszał, jednak zdaniem biegłego mogło to być od 67 do 85 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here