Lepsze warunki dla bezpańskich zwierząt w Sosnowcu

0
49

Modernizacja schroniska dla zwierząt w Sosnowcu kosztowała aż 1,3 mln złotych. Dzięki tej inwestycji wszystkie boksy dla zwierząt są aktualnie ogrzewane. Oddano również do użytku nowoczesną szczeniakarnię oraz kociarnię.

Modernizacja garaży oraz zaplecza magazynowego kosztowała około 1,3 mln zł. W ostatnich czterech latach na modernizację schroniska samorząd Sosnowca przeznaczył prawie 4 mln złotych! Wsparcie finansowe Stowarzyszenia Nadzieja na Dom, pozwoliło wyremontować również 46 boksów dla zwierząt. Zamontowano w nich centralne ogrzewanie, które zmodernizowano również w budynku socjalnym oraz pomieszczeniach socjalnych dla zwierząt. Zakupiono nawet specjalny samochód przeznaczony do przewozu zwierząt. Sosnowiecka placówka podpisała umowę z miastami Będzin oraz Czeladź i to właśnie porzucone zwierzęta z tych miast – za odpłatnością – będą trafiać do Sosnowca.

Obecnie w schronisku znajduje się ponad 120 psów oraz 40 kotów. W sumie w ciągu roku przewija się przez placówkę około 800 zwierząt. Trafiają tam nie tylko porzucone psy i koty ale również i te zwierzęta, które zgubiły się swoim właścicielom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here