Lekarze w Rudzie Śląskiej odesłali chorą pacjentkę do domu. Trzy dni później amputowano jej nogę

0
22

Lekarze pracujący na izbie przyjęć w śląskim szpitalu odmówili hospitalizowania kobiety, która skarżyła się na ból stopy i uda. Trzy dni później 47-latce amputowano nogę.

Kobieta mieszkająca w Rudzie Śląskiej, pracująca w firmie logistycznej, podczas nocnej zmiany zaczęła skarżyć się na ból uda i stopy. Następnego dnia pojechała do Szpitala Miejskiego. Poinformowała lekarzy pracujących na izbie przyjęć, że leczy się na rozległe zapalenie stawów oraz cierpi na cukrzycę. Zbadano jej krew, mocz oraz prześwietlono stopę. Lekarze jednak uznali, że 47-latka nie będzie hospitalizowana.

Pani Iwona wróciła do domu w sobotę z receptą na antybiotyk oraz na leki przeciwzakrzepowe. Siostra chorej zamówiła wizytę domową, podczas której kobiety dowiedziały się, że personel szpitala powinien od razu rozpocząć leczenie 47-latki. Pani Iwona wróciła do szpitala, w którym amputowano jej nogę. Tym razem lekarze stwierdzili postępującą sepsę oraz zakrzepicę żylną z ropowicą. Po operacji wykryto również niewydolność nerek u Pani Iwony.

Bliscy chorej złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lekarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here