Jak przetrwać remont? Kilka rad o tym, jak nie zwariować

0
18

Remont często wzbudza duże emocje. Zwłaszcza jeśli obejmuje szeroki zakres działań, może trwać dość długo. Czasem musimy odłożyć pewne sprawy ze względów finansowych, co jeszcze bardziej go wydłuża. Zobacz jak przetrwać ten chaotyczny i wyczerpujący okres.

Samodzielnie czy zamawiamy usługi remontowe – Tychy i Katowice pełne ofert

W internecie znajdziemy mnóstwo ogłoszeń specjalistów od remontów. Najlepiej jeśli poszukamy kogoś po znajomości – jeśli ktoś personalnie da nam świadectwo, że remont został poprawnie wykonany, jest większa szansa, że będziemy zadowoleni z rezultatów. Dobrze jest też posiłkować się stronami internetowymi firm, które pokazują swoje dotychczasowe realizacje i referencje. Polujmy długo na odpowiednie usługi remontowe. Tychy, Katowice i okolice są pełne ofert do przejrzenia. Proste remonty możemy wykonać też samodzielnie, o ile mamy wystarczająco czasu i smykałki do majsterkowania.

Przygotuj się do remontu

Po co robimy remont? Odpowiednia motywacja i wizja piękniejszego i bardziej funkcjonalnego mieszkania skutecznie pomoże nam przetrwać ten trudny czas. Bądź przygotowany od początku na niespodziewane wypadki i dodaj około 30% kwoty do założonego budżetu. Zakup wcześniej potrzebne materiały eksploatacyjne oraz narzędzia. Nie będziesz wtedy musiał jeździć kilka razy dziennie do sklepu. Przed samym remontem zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie wszystkich mebli, wyłączników czy framug okiennych. Dzięki temu będziesz spokojny, że przypadkowe krople farby nie zniszczą ulubionej szafki. Pamiętaj, że pył remontowy bardzo mocno wsiąka, dlatego najlepiej wynieś wszystkie możliwe rzeczy z pomieszczenia.

Co z rzeczami?

Jeśli czeka nas większy remont, być może przeprowadzimy się całą rodziną do jednego pomieszczenia lub nawet innego mieszkania. Wtedy zapakujemy nasz cały dobytek, najczęściej w kartony. Pamiętajmy by je dobrze opisać, dzięki czemu nie będzie problemu z ich późniejszym rozpakowywaniem. Zwróćmy uwagę czy rzeczy, które będą nam przydatne podczas trwania remontu (ubrania, kosmetyki) są łatwo dostępne.

Odpocznij – prace remontowe wyczerpują!

Remont bywa bardzo wyczerpujący, zwłaszcza gdy zdarzają się w nim niespodzianki. Po którymś z kolei dniu kiedy musimy wszystko zostawić i lecieć po nowy wałek albo gdy czwarty raz przeglądamy niemal identyczne odcienie farb, naprawdę możemy mieć wszystkiego dość. Pamiętajmy aby znaleźć w tym całym chaosie czas dla siebie. Pójdź na spacer. Spotkaj się ze znajomymi. Remont to nie wszystko – nie trać głowy! Chwila relaksu pozwoli Ci się zresetować i natchnąć nowymi pomysłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here