Licealiści z LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach pomagają pacjentom z Centrum Pediatrii w Sosnowcu

0
55

Uczniowie LO im. Adama Mickiewicza zostali zaproszeni do współpracy z oddziałem rehabilitacji neurologicznej w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Kiedyś będą lekarzami, dziś uczą się empatii.

Od wielu lat uczniowie prestiżowych klas biologiczno-chemicznych zostają nowymi pokoleniami lekarzy. Już teraz mogą nauczyć się kontaktu z pacjentami i zaangażować się w pomoc potrzebującym. Dr Ilona Czerwiec, ordynator oddziału rehabilitacji neurologicznej, zaproponowała zaangażowanie młodzieży w życie codzienne oddziału. Tam obok  lekarzy, rehabilitantów i rodziców pracują na sukces dzieci.

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu. Nie są łatwe – ciężkie choroby, traumy, wieloletnie rehabilitacje są bardzo wyczerpujące. Pacjenci to przede wszystkim ofiary wypadków, dzieci z autyzmem i porażeniem mózgowym. Uczniowie ćwiczą z dziećmi, bawią się z nimi, czytają. Dzięki temu uczą się empatii i życia. Dla większości z nich jest to pierwsze zetknięcie się z poważną chorobą, której nie znajdą w planach lekcji szkolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here